Läbimassplaat (keramograaniit) oli leiutatud Itaalias enam kui 30 aastat tagasi. Esialgselt kasutati keramograniiti põrandakattena kohtades, kus esines tihedat inimeste liikumist sagedusega avalikes ruumides, näiteks kaubandus- ja ärikeskustes, lennujaamades, hotellides, metroo-ja rongijaamades jm. Ülaltoodud eesmärkide täitmiseks on materjal varustatud kõrgemate ekspluatatsiooni omadustega, milleks on eelkõige materjali tugevus ja vastupidavus. Materjal hakkas kiiresti levima ja peagi hakati seda kasutama ka hoonete fassaadide jaoks ning elamute põrandate ja seinte viimistlemiseks.
Läbimassplaatide tootmiseks kasutatakse savi, liiva, päevakivi ja loodusliku värvipigmendi segu. Segu pressitakse kokku väga kõrge rõhu ja temperatuuri tingimustes (kõrgeimates keraamikatööstuses). Toormaterjalid paagutades, moodustavad monoliidi, milles pole õõnsusi, pragusid ega muid võõrkehi.
Läbimassplaadi eeliseks on:
Läbimassplaadi liigid
Glasuurimata
Glasuurimata läbimassplaat pole kaetud dekoratiivse pealiskihiga ning ta on värvitud kogu massi ulatuses – ehk läbinisti. Sellise läbimassplaadi struktuur on ühtlane ning sarnaneb loodusliku kivi struktuuriga. Glasuurimata läbimassplaadi tihedus on võrreldav naturaalse graniidi tihedusega ning oma kõvaduse poolest ületab glasuurimata läbimassplaat loodusliku graniidi parimaid sorte.
Glasuuritud
Glasuuritud läbimassplaat jääb oma omadustega poolest glasuurimata läbimassplaatide ja ühekordselt põletatud plaatide vahel. Viimasega sarnaneb glasuuritud läbimassplaadi tootmise tehnoloogia: pealispinnale kantud email põletatakse koos plaadiga ühekordselt.
Keraamilised bordüürid ja trepid
Läbimassplaati võib lõigata vastavalt soovitud mõõtudele, kasutades selleks teemantkettaga masinat. Tulemusena saadakse erinevad dekoratiivsed ja erilised keraamilised elemendid, näiteks: keraamilised bordüürid, põrandaliistud, erinevad mosaiigid, ning samuti tehakse ka lahendusi treppide katmiseks.