Keraamilised plaadid

Läbimassplaadid (keramograaniit) olid leiutatud Itaalias rohkem kui 30 aastat tagasi. Algselt kasutati seda põrandakattena suure liiklussagedusega avalikes ruumides: kaubandus- ja ärikeskustes, lennujaamades, hotellides, metroo-ja rongi jaamades. Just seliste eesmärkide jaoks on materjal varustatud kõrgemate ekspuatatsiooni omadustega, need on: tugevus ja vastupidavus. Materjal hakkas levima ja varsti hakkati seda kasutama hoonete fassaadide kaunistamiseks, põrandate viimistlemisel ning kortermajade ja korterite seintel.

Läbimassplaadid on valmistatud savi, liiva, päevakivi ja looduslike värvipigmentide segust. Segu pressitakse kokku väga kõrge rõhu all ja põletatakse väga kõrgetel temperatuuridel (kõrgeimates keraamikatööstuses). Läbimassplaadid on valmistatud savi, liiva, päevakivi ja looduslike värvipigmentide segust. Segu pressitakse kokku väga kõrge rõhu all ja põletatakse väga kõrgetel temperatuuridel (kõrgeimates keraamikatööstuses). Toormaterjalid paagutades, moodustavad monoliidi, milles pole ühtegi tühja kohta, pragu ega võõrkeha.

Läbimassplaadi põhiomadused on:

  • praktiliselt nulliga võrdne veeimavus
  • kõrge külmakindlus
  • kulumiskindlus, vastupidavus UV-kiirgusele
  • väga hea tulekindlus
  • keemiline vastupidavus orgaanilistele lahustitele, hapetele ja leelistele

Läbimassplaadi liigid

Glaaseerimata

Glaseerimata läbimassplaat pole kaetud dekoratiivse peakihiga ja on värvitud kogu oma massi ulatuses – toote täissügavusele. Selle liigi läbimassplaati struktuur on täiesti homogeenne, nagu loodusliku kivi struktuur. Selle tihedus on võrreldav ka kivi tihedusega. Kareduse poolest on glasuurimata läbimassplaat parem kui loodusliku graniidi parim klass.

Glaseeritud

Glaseeritud läbimassplaat on oma omadustega vahepealses positsioonis glaseerimata läbimasspaadi ja ühe põletamise tsükliga keraamilise plaadi vahel. Viimasega sarnaneb ta tootmis tehnoloogiaga: pealispinnale kantud email põletatakse koos plaadiga ühe tsükli jooksul.

Piirid ja trepid

Läbimassplaati võib lõigata ühte või teisse kujuga tükkideks spetsiaalsete masinatega teemanteradega. Sellise töötlemise tulemusena saadakse dekoratiivsed ja spetsiaalsed elemendid: liistud, piirded, vaheelemendid, mosaiigid, roosid, samuti trepid ja astmed.